НепалПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Galkot, Baglung, Dhawalagiri, Pashchimanchal: 33308

33308

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Galkot, Baglung, Dhawalagiri, Pashchimanchal
Град :Galkot
Регионот 3 :Baglung
Регионот 2 :Dhawalagiri
Регионот 1 :Pashchimanchal
Земја :Непал
Поштенски :33308

Други Информации
Јазик :English (EN)
Регионален Код :NP-DH
ширина :28.12693
должина :83.63312
Временска Зона :Asia/Katmandu
Координирано Универзално Време :UTC+5:45
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Galkot, Baglung, Dhawalagiri, Pashchimanchal се наоѓа во Непал. Нејзините поштенски код е 33308.

Другите се е достапен
Galkot, Baglung, Dhawalagiri, Pashchimanchal,33308 ©2014 Поштенски Пребарување