НепалПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Balewa Payupata, Baglung, Dhawalagiri, Pashchimanchal: 33305

33305

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Balewa Payupata, Baglung, Dhawalagiri, Pashchimanchal
Град :Balewa Payupata
Регионот 3 :Baglung
Регионот 2 :Dhawalagiri
Регионот 1 :Pashchimanchal
Земја :Непал
Поштенски :33305

Други Информации
Јазик :English (EN)
Регионален Код :NP-DH
ширина :28.18373
должина :83.65991
Временска Зона :Asia/Katmandu
Координирано Универзално Време :UTC+5:45
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Balewa Payupata, Baglung, Dhawalagiri, Pashchimanchal се наоѓа во Непал. Нејзините поштенски код е 33305.

Другите се е достапен
Balewa Payupata, Baglung, Dhawalagiri, Pashchimanchal,33305 ©2014 Поштенски Пребарување