НепалПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Dhikura, Arghakhanchi, Lumbini, Pashchimanchal: 32711

32711

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Dhikura, Arghakhanchi, Lumbini, Pashchimanchal
Град :Dhikura
Регионот 3 :Arghakhanchi
Регионот 2 :Lumbini
Регионот 1 :Pashchimanchal
Земја :Непал
Поштенски :32711

Други Информации
Јазик :English (EN)
Регионален Код :NP-LU
ширина :28.01055
должина :83.53644
Временска Зона :Asia/Katmandu
Координирано Универзално Време :UTC+5:45
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Dhikura, Arghakhanchi, Lumbini, Pashchimanchal се наоѓа во Непал. Нејзините поштенски код е 32711.

Другите се е достапен
Dhikura, Arghakhanchi, Lumbini, Pashchimanchal,32711 ©2014 Поштенски Пребарување